FortiAnalyzer

FortiAnalyzer – centralne raportowanie

Rodzina urządzeń do zapisywania zdarzeń i raportowania FortiAnalyzer, to rozwiązanie, które bezpiecznie zbiera i analizuje dane przekazywane z różnych urządzeń Fortinet oraz innych narzędzi kompatybilnych z serwerem SYSLOG. System dostarcza administratorom sieci wyczerpujący obraz wykorzystania sieci i bezpieczeństwa informacji w całym przedsiębiorstwie, co minimalizuje wysiłek związany z monitorowaniem i utrzymaniem polityki wykorzystania zasobów, identyfikacją ataków, wyciągania konsekwencji wobec atakujących i przestrzeganiem przepisów prawa dotyczących prywatności i bezpieczeństwa poufnych danych.

Urządzenia FortiAnalyzer pobierają i przetwarzają pełny zakres informacji dotyczących ruchu, zdarzeń, wirusów, ataków, filtrowania treści www i e-mail oraz realizują zaawansowane funkcje zarządzania bezpieczeństwem, takie jak archiwizacja informacji o kwarantannach, korelacja zdarzeń, ocena podatności na zagrożenia, analiza ruchu, archiwizacja treści.

Urządzenie pozwala na tworzenie szerokiego zakresu raportów, które w czytelny sposób obrazują pracę naszej sieci. Każdy administrator może też budować własne zestawienia.

Zalety FortiAnalyzer:

  • Bezpieczne gromadzenie danych z wielu platform FortiGate i FortiMail gwarantuje przejrzystość sieci
  • Ponad 300 dostosowanych do potrzeb klienta raportów pomaga monitorować wykorzystanie polityk, identyfikować wzorce ataków i dostosować się do  regulacji z zakresu ochrony danych i ujawniania naruszeń ochrony
  • Informacja o wydajności i wykorzystaniu sieci pozwala administratorom na efektywniejsze planowanie i zarządzanie zasobami
  • W pełni integrowalne z platformami FortiManager dla punktowego zarządzania, kontroli, analizy i raportowania.
  • Subskrypcje FortiGuard  zapewniają dynamiczną aktualizację dla funkcjonalności zarządzania podatnościami  na zagrożenia poprzez dane gromadzone przez dedykowany zaspół Fortinet’s global threat research team.
  • Pojemność do 6 TB i możliwość wyboru poziomów RAID pozwala administratorom na dostosowanie wydajności do wymogów organizacji.